motive

Aktuality

Rekondično - integračné pobyty 2007

 

Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore MPSVR SR

Samostatné pobyty pre dospelých ľudí s mentálnym postihnutím nad 18. rokov

 

  1. Hotel Biela Medvedica, Bystrá,

8. – 14. júla 2007                                                                2500,- Sk

Vedúca pobytu PhDr. Soňa Holúbková.

    

  1. Hotel Biela Medvedica, Bystrá,

19. – 25. augusta 2007                                                         2500,- Sk

Vedúca pobytu Mgr. Zuzka Mišová

 

  1. Hotel Lesák, Tajov,                                                                 2500,- Sk

18. – 24. augusta 2007

Vedúca pobytu Mgr. Janka Brnová

 

 

 

V cene pobytov je zahrnuté ubytovanie, plná penzia, dohľad a program.

 

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR

Švabinského 7, 851 01 Bratislava, tel./fax: 02/63814987,68

zpmpvsr@zpmpvsr.sk, www.zpmpvsr.sk

 


 

Pozývame Vás na tradičné rekondično – integračné pobyty

pre sebaobhajcov na strednom Slovensku.

Hotel Biela medvedica sa nachádza na začiatku Národného parku Nízke Tatry - Juh, v obci Bystrá, ďalej sa už nachádza - cca 2 km lyžiarske stredisko Tále a cca 8 km aj Vám známyChopok.

Všetky izby majú sociálne zariadenie (sprcha, WC), (apartmány kúpeľňu s vaňou, veľkú loggiu obrátenú na juh, pripojenie na TV-SAT). Hotel má reštauráciu s kapacitou 156 stoličiek, aperitív bar, letná terasa 40 stoličiek, 4 konferenčné miestnosti pre 20, 40, 50, 80 osôb, saunu, fittness, požičovňu športových potrieb, biliard a šípky.

Okrem uvedených zariadení a služieb, majú klienti k dispozícii dve ihriská, tenisový kurt, deti pieskovisko, hojdačky (pre školy v prírode stoly s lavičkami pri hoteli, aby sa mohli učiť vonku), ohnisko s lavičkami, grill. Cca 1 km od hotela býva na jar a v lete salaš s ovečkami, cca 15 min. cesty sa nachádza Bystrianska jaskyňa (známa speleoterapiou - liečbou astmy), 1 km od hotela je Ajax farma (27 koníkov na jazdenie). Okolitá príroda umožňuje pekné prechádzky a spoznávanie prírody.
Otvorený bazén je 10 m od hotela,  prírodné kúpalisko - 2 km od hotela. Veľmi zaujímavý je výlet na úzkokoľajnú železničku Hronec-Čierny Balog - Dobročský prales.

V tichom lesnom prostredí, na úpätí Kremnických hôr v nadmorskej výške 747 m.n.m, sa nachádza Hotel Lesák. Hotel je vzdialený približne 12 km od Banskej Bystrice. Pre svoju polohu a celoročnú prevádzku sa stal vyhľadávaným rekreačným miestom, vhodným pre rodiny s deťmi, školy, športovcov, priaznivcov turistiky a firmy. Z jednej strany hotela sa návštevníkom naskytne krásny výhľad na Kremnické vrchy a z druhej strany sa hosťom naskytne nádherný výhľad na Poľanu a Banskú Bystricu. Prístup k hotelu je zabezpečený miestnou komunikáciou z Banskej Bystrice do Tajova a z Tajova celoročne udržiavanou komunikáciou k Hotelu Lesák.. Každá hotelová izba je vybavená sprchovacím kútom a toaletou. Stravovanie hostí je zabezpečené v hotelovej reštaurácii s kapacitou 120 miest a v kaviarni s krbom, kde je 68 miest. Tento rok pre hostí pripravili príjemné posedenie pod zastrešenou terasou s grilom a vonkajším barom. Nechýbajú ani obľúbené zmrzlinové poháre či palacinky. V hotelovej kaviarni Vám ponúkneme možnosť výberu z bohatej ponuky nealkoholických, alkoholických a miešaných nápojov. Hoteloví hostia majú k dispozícii: saunu, vírivú vaňu, solárium, masážne kreslo, biliard, stolný futbal, stolný tenis, dve viacúčelové ihriská s môžnosťou hrať volejbal, basketbal, nohejbal, soft tenis, paintball, horské bicykle, štvorkolky. K dispozícii je aj miestnosť s TV, odkladací priestor športových potrieb, hotelový trezor, parkovisko.

Neváhajte, písomne sa prihláste do 20. mája 2007, kontaktná osoba: Mgr. Iveta Mišová

Prihláška na pobyt