motive

Dopravu v Stropkove pomáhajú riadiť vyškolené hliadky

22. jún 2015

Dopravu v Stropkove pomáhajú riadiť vyškolené hliadky
STROPKOV (19. jún 2015) Mesto Stropkov spustilo v polovici júna projekt občianskych hliadok. Ôsmich nezamestnaných prijala samospráva v rámci dobrovoľníckej služby a malých obecných služieb. Po vyškolení policajtmi už v týchto dňoch pomáhajú regulovať dopravu na prechodoch pre chodcov. „Od apríla zažíva mesto nápor kamiónov z dôvodu presmerovania tranzitnej dopravy z Poľska. Snahou všetkých zainteresovaných zložiek je minimalizovať riziko kolíznych situácií. V špičke regulujú dopravu na križovatkách dopravní policajti, aktívna je aj mestská polícia. Občianske hliadky majú na starosti zabezpečiť plynulý prechod chodcov cez priechody križujúce hlavnú cestu," uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza. Prvé dni ukázali, že občianske hliadky sú prínosom a vedenie mesta verí, že projekt pozitívne prijme aj stropkovská verejnosť. „Uvedomujeme si, že ľudia by v tomto prípade radi videli na každom kritickom mieste policajta, ale nie je v možnostiach mestskej ani štátnej polície personálne zabezpečiť hliadky v takomto rozsahu. Podobné projekty fungujú aj v iných mestách a sú prínosom, verím, že to tak bude aj v Stropkove," dodal primátor.
Členov hliadok vyberalo mesto v spolupráci s terénnymi sociálnymi pracovníkmi a zamestnancami Rómskeho komunitného centra. Pri výbere prihliadali na dlhodobé pozitívne skúsenosti s jednotlivými nezamestnanými.
Hliadkujúci sú vybavení reflexnými vestami od samosprávy a policajnými zastavovacími terčíkmi. Na prechodoch sú ráno od 6.30 do 8.30 hod. a popoludní od 13.00 do 15.00 hod. Prvá fáza projektu potrvá päť mesiacov, ak sa hliadky osvedčia, samospráva plánuje ich služby využívať dlhodobo.

-msú-

Súvisiace obrázky