motive

PETER LIPA BAND

20. september 2017

 Peter Lipa *30. 5. 1943 je najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény.

Spev: Peter Lipa • Bicie: Michal Fedor • saxofon: Michal Žáček • Basgitara: Michal Šimko • Klávesy: Peter Lipa jr.

Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

Posledných desať rokov sa venuje najmä pôvodným piesňam, ktoré vznikajú na texty. Priznáva ovplyvnenie spevákmi, ako sú Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Počas svojej speváckej kariéry sa vždy dokázal obklopiť vynikajúcimi hudobníkmi, ktorí mu pomohli dosiahnuť európsku reputáciu jazzového vokalistu. Už v 80. rokoch minulého storočia sa v rebríčku najlepších európskych jazzových spevákov v časopise Jazz Forum pravidelne umiestňoval medzi prvou päťkou.V roku 1976 založil spolu s Milošom Paškom tradíciu Bratislavských jazzových dní a začal moderovať pravidelný rozhlasový program o jazzovej hudbe.

Vstupné 9 €.

Mesto Stropkov pripravilo na tento koncert aj množstevnú zľavu a to pri zakúpení 6 a viac lístkov je

cena jednej vstupenky 6 ,-€

 

Využite príležitosť a zarezervujte si vstupenky už dnes, prípadne si ich môžete zakúpiť online:

 

http://www.kinokultura.stropkov.sk/klient-741/kino-204/stranka-7464/film-161793

 

Príďte si oddýchnuť pri dobrej jazzovej hudbe. Všetci ste srdečne vítaní!

 

Bezpríspevkoví darcovia krvi majú zľavu na vstupnom podľa VZN mesta Stropkov č. 5/2014 po predložení preukazu, pred zakúpením vstupenky v pokladnici.

Súvisiace obrázky