motive

V meste začínajú juniorské majstrovstvá Slovenska vo volejbale

4. máj 2018

plagat MSR

Po roku sa v Stropkove opäť schádza volejbalová elita Slovenska. Tunajší Mestský volejbalový klub získal právo organizácie Majstrovstiev Slovenska junioriek a podobne ako vlani, aj teraz sa môže široká verejnosť tešiť na kvalitné volejbalové súboje. Od piatku do nedele sa v Mestskej hale a hale Strednej odbornej školy odohrá rovná dvadsiatka stretnutí v skupinách i play-off. Titul obhajujú juniorky Slávie UK Dráčik Bratislava, okrem nich sa v Stropkove predstavia kolektívy ŠŠK Bilíkova Bratislava, VK Spišská Nová Ves, Palas VK Levice, COP Volley Nitra, ŠKM Liptovský Hrádok, TJ Slávia TU Zvolen a domáci MVK. „Pre klub i mesto je veľkou cťou, že môžeme byť dejiskom takého významného podujatia a v týchto dňoch i centrom slovenského volejbalu. Tento šport robí Stropkovu obrovskú reklamu doma i v zahraničí a z našej liahne vyšlo viacero kvalitných hráčok pôsobiacich v najlepších slovenských kluboch. Na juniorskej úrovni sa nám za posledné štyri roky podarilo dosiahnuť spoločne veľa úspechov, ktoré sú pre nás všetkých odmenou a zároveň motiváciou do ďalšieho obdobia. Mesto vytvorilo klubu pevné zázemie, ale nositeľkami úspechu na palubovke sú naše hráčky, podporované svojimi rodičmi, partnermi klubu i jednotlivými školami," uviedol primátor mesta Ondrej Brendza. 
Právo organizácie získal Stropkov druhýkrát po sebe. Aj to je dôkazom toho, že východniari vedia, ako vytvoriť kvalitné podmienky pre samotný volejbal a povýšiť MSR aj na celospoločenskú udalosť. O skvelej atmosfére v hľadisku nehovoriac, tou sú Stropkov i neďaleký Svidník v rámci mužského volejbalu známe po celom Slovensku. Potvrdzujú to aj slová prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Martina Kraščeniča: „Záverečný turnaj sa podujal usporiadať MVK Stropkov, čo svedčí o kvalitnej práci s mládežou v tomto klube. Mladé volejbalistky sú budúcnosťou nášho krásneho športu a je pre nás všetkých veľmi dôležité, aby si vzťah k volejbalu budovali a pestovali mladí športovci už od ranných čias. Veľká vďaka patrí usporiadateľom turnaja, z vlastnej skúsenosti vieme čo znamená organizácia športových podujatí s väčším počtom družstiev a vieme, že to nie je jednoduchá úloha. O to viac si ceníme, že MVK Stropkov si pod krídla zobral tento turnaj." 
Na vrchol volejbalovej sezóny sa tešia aj v samotnom hostiteľskom klube. Po športovej stránke majú za sebou náročnú sezónu, veď s 22 hráčkami v kádri absolvovali dve súťaže – juniorskú i ženskú I. ligu. Navyše, zo súpisky postupne kvôli zraneniam i iným povinnostiam niekoľko hráčok vypadlo. Do finálového turnaja idú s ambíciou zabojovať o dobrý výsledok. „Hlavne chceme odohrať kvalitný turnaj a ukončiť každý zápas s pocitom, že sme pre dobrý výsledok urobili všetko, čo je v našich silách.  Ako hostitelia, tak ako vlani, aj teraz urobíme maximum pre zdarný priebeh turnaja, aby si všetci zúčastnení odniesli len tie najkrajšie zážitky a množstvo nezabudnuteľných spomienok," zhrnul predseda MVK Stropkov Štefan Kmiť. 
Zápasy v skupinách začínajú v piatok od 10.00 hod., vyvrcholenie turnaja je naplánované na nedeľné poludnie. 
-msú-

Súvisiace obrázky