Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

Hlásenie prechodného pobytu

Vybavuje:

MsÚ, Odbor správny a sociálnych vecí, Pracovisko ohlasovňa a evidencia pobytu občanov, Budova A, č.dv. 51

Iveta Leškovská
Tel.: +421 54 486 8842
e-mail: iveta.leskovska@stropkov.sk

Hlásenie prechodného pobytu

Prechodný pobyt je pobyt občana mimo miesta trvalého pobytu, kde sa občan dočasne zdržiava, ak má trvať viac ako 90 dní; prechodný pobyt je tiež pobyt občana trvalo žijúceho v zahraničí, ktorý má na území SR trvať viac ako 90 dní. Predpokladaná doba prechodného pobytu môže byť najviac päť rokov. Občan hlási ohlasovni v mieste prechodného pobytu do desiatich dní od ubytovania začiatok, miesto a predpokladanú dobu PP.

K vybaveniu potrebujete:

  • platný občiansky preukaz, alebo potvrdenie o občianskom preukaze, ak ide o dieťa do 15 rokov, predkladá zákonný zástupca rodný list dieťaťa

Doklad o oprávnení užívať byt:

  • list vlastníctva - v prípade, že ste vlastníkom budovy alebo jej časti
  • nájomná zmluva - v prípade, že ste nájomcom
  • súhlas vlastníka, všetkých spoluvlastníkov a nájomcu, ktorí svojimi podpismi na prihlasovacom lístku pred pracovníčkou ohlasovne potvrdia svoj súhlas s prihlásením (vlastník domu alebo bytu alebo všetci spoluvlastníci predkladajú pri súhlase list vlastníctva, nájomca bytu nájomnú zmluvu).
  • písomné potvrdenia o súhlase s prihlásením na prechodný pobyt s overeným podpisom v prípade, že sa vlastník alebo všetci spoluvlastníci a nájomca nemôžu dostaviť osobne (k prihláseniu je potrebné doložiť zároveň list vlastníctva a nájomnú zmluvu ak dáva súhlas aj nájomca)


Poplatok:

bez poplatku

Lehota na vybavenie:

na počkanie (po splnení zákonom stanovených podmienok)

Zákonná úprava:

§ 8 zákona NR SR č. 253/1998 Z. z. o hlásení pobytu občanov SR a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka