Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

Na Vianočných trhoch zavádzame novinku v podobe recyklovateľných obalov Vytlačiť
 

Stropkovčania sa chystajú na XII. ročník remeselných vianočných trhov. Uskutočnia sa vo štvrtok a v piatok od 9.00 do 19.00 hod. Oficiálne otvorenie spojené s podávaním primátorského punču je naplánované na štvrtkový podvečer. „Z roka na rok registrujeme čoraz väčší záujem predajcov. Predpokladáme, že v tomto roku budeme mať plné námestie stánkov i nakupujúcich. V ponuke bude typický vianočný tovar ako med, ľudovoumelecké výrobky, tkané koberce, keramika, sviečky, vianočné ozdoby, výrobky z kožušiny, čiapky, šály, rukavice, háčkované výrobky, ručne robená čokoláda, tradičné rodinné bylinkové produkty, ručne vyrezávané sviečky a rôzne iné remeselné výrobky vhodné ako darčeky,“ priblížil vedúci Odboru školstva a kultúry MsÚ Tibor Kubička. Nádych dobročinnosti bude mať predaj výrobkov klientov tamojšieho Domova sociálnych služieb, Nového domova seniorov a Domu detí Božieho milosrdenstva. Počas obidvoch dní sa bude konať verejná zbierka pre deti z Detského domova vo Svidníku zameraná na zachovalé oblečenie, obuv, hračky, elektroniku, školské či športové potreby.

V Stropkove sa počas nadchádzajúcich trhov zamerali aj na ekológiu. Do praxe zavádzajú novinku v podobe používania ekologických obalov na jedlo a nápoje predávané počas trhov. „Neodmysliteľnou súčasťou podujatia sú samozrejme stánky s občerstvením. U nás nebude chýbať drevená koliba, medovina, langoše, trdelníky, varené víno či primátorsky punč. Všetkých predajcov sme však upozornili, že v tomto roku od nich budeme vyžadovať používanie biologicky rozložiteľných, ideálne kompostovateľných nádob na jedlo a nápoje,“ uviedol T. Kubička. Na námestí budú rozmiestnené označené smetné nádoby určené práve na tento druh odpadu. „V rámci blížiacich sa trhov ide o pilotný projekt s cieľom zanalyzovať jeho prínos i uvedenie do praxe. Predajcov zatiaľ v prípade jeho nedodržania nebudeme sankcionovať,“ doplnil vedúci odboru školstva. Samospráva však plánuje toto opatrenie v budúcnosti rozšíriť aj na ďalšie masové podujatia organizované v Stropkove a účasť predajcov na nich podmieniť používaním ekologických obalov .

Počas obidvoch dní je naplánovaný bohatý kultúrny program. Vo štvrtok sa predstavia žiaci cirkevnej základnej školy a oboch stropkovských umeleckých škôl, vystúpi aj miešaný spevácky zbor Karmel a zbor sv. Cyrila a Metoda. V piatok vystúpi folklórna skupina Brežinky z Mestiska a svoje nové vianočné CD príde predstaviť aj hudobná skupina Stropkoviani.
-msú-


 
 

dnes je: 19.6.2019

meniny má: Alfréd

webygroup
ÚvodÚvodná stránka