Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

Staronový primátor Ondrej Brendza zložil sľubVytlačiť
 

V 18-člennom zastupiteľstve štyri nové tváre
V pondelok popoludní sa na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva svojich funkcií ujali novozvolení poslanci a primátor mesta Stropkov. V komunálnych voľbách 10. novembra stropkovskí voliči rozhodli, že mesto aj v nasledujúcich štyroch rokoch povedie doterajší primátor Ondrej Brendza (nezávislý). Spomedzi štyroch kandidátov získal 2566 hlasov, čo predstavuje vyše 80-percentnú podporu. „Volebné výsledky nás všetkých ukázali, že Stropkovčania chcú, aby sme pokračovali v tom, čo sme po voľbách v roku 2014 začali. Občania vtedy dali šancu aj novým tváram v zastupiteľstve. Došlo tak nielen ku generačnej výmene, ale predovšetkým k zmene myslenia, k zmene pohľadu na správu veci verejných, k zmene, ktorá je založená na rovnakých alebo podobných hodnotách vyznávaných v bežnom živote,“ povedal vo svojom príhovore O. Brendza. Očakáva nové výzvy a zároveň podľa vlastných slov začína aj novú predvolebnú kampaň. „Osemdesiat percent získaných hlasov je pre mňa opäť obrovským záväzkom a motiváciou, že nemôžem ani na malý okamih poľaviť z nastúpenej cesty. V zastupiteľstve došlo len k štyrom zmenám. Aj to je dôkaz toho, že tento poslanecký zbor má na to, aby pokračoval v úspešnom príbehu nášho Stropkova. Želám si, aby sme v Stropkovčanoch mohli spoločne budovať pocit hrdosti na svoje mesto.“
Svoj poslanecký mandát obhájila s jednou výnimkou aj väčšina poslancov predchádzajúceho zastupiteľstva. V 18-člennom zbore tak bude v najbližších štyroch rokoch pôsobiť 14 doterajších poslancov a k nim pribudnú štyria noví. Najpočetnejšie zastúpenie v novom mestskom parlamente majú nezávislí (10), strany KDH, SNS, Smer-SD a Národná koalícia majú po dvoch poslancov. Na ustanovujúcom zasadnutí poveril O. Brendza svojím zastupovaním doterajšieho viceprimátora Dušana Lukáča.
V Stropkove bude aj v tomto volebnom období pôsobiť päťčlenná mestská rada. Za jej členov poslanci zo svojich radov zvolili Dušana Lukáča, Daniela Hubáča, Milana Pavúka (všetci nezávislí), Petra Lehockého (KDH) a Tibora Paňka (Smer-SD). Pri stropkovskom zastupiteľstve bude pracovať aj päť komisií zložených z poslancov a odbornej verejnosti. Za predsedníčku Komisie pre financovanie a majetok mesta bola zvolená Jana Slivková (KDH), predsedom Komisie  pre sociálne veci, zdravotníctvo a bývanie bude Daniel Hubáč (nezávislý), za predsedu  Komisie pre výstavbu a územný rozvoj zvolili Slavomíra Rapáča (nezávislý), vo funkcii predsedu Komisie pre školstvo, kultúru a šport bude pokračovať Slavomír Cichý (nezávislý) a novým predsedom Komisie pre bezpečnosť a životné prostredie bude Martin Džupin (SNS). Členmi Komisie pre ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov budú výlučne poslanci.
Posledným prejednávaným bodom zastupiteľstva bolo schválenie platu primátora. Poslanci schválili predložený návrh, podľa ktorého bol základný plat predstavujúci 2,81-násobok priemernej mzdy v hospodárstve za predchádzajúci rok navýšený o 30 percent.
Najbližšie pracovné zasadnutie poslancov je naplánované na 12. decembra.
-msú-


 
 

dnes je: 25.4.2019

meniny má: Marek

webygroup
ÚvodÚvodná stránka