Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

Stropkov má tretí najkrajší kalendár na SlovenskuVytlačiť
 

kalendar_3.jpgPekný úspech zaznamenalo mesto Stropkov v súťaži o Najkrajší kalendár Slovenska pre rok 2019, ktorej vyhodnotenie sa konalo v utorok v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Do 27. ročníka súťaže organizovanej  Klubom fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov prihlásila stropkovská samospráva svoj kalendár s podtitulom Stropkov v časoch Rakúsko – Uhorska a prvej Československej republiky. Obsahuje 25 historických fotografií z prelomu 19. a 20. storočia a obdobia pred rokom 1938. Porota zložená z vysokoškolských pedagógov, grafikov, fotografov i novinárov ocenila jeho pútavosť a historickú výpovednú hodnotu. V kategórii mestských viaclistových nástenných kalendárov získal Stropkov 3. miesto. „Hoci sme vydali už štyri oficiálne mestské kalendáre, do súťaže sme sa prvýkrát prihlásili až v tomto roku. Veľmi ma teší, že vo svojej premiére sme zaznamenali úspech. Myslím si, že aj takýmto spôsobom dostávame Stropkov do širšieho povedomia verejnosti a propagujeme našu bohatú históriu v rámci celého Slovenska,“ uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza.
Ocenený kalendár je od prvotnej myšlienky, výberu fotografií, až po finálny grafický návrh dielom kolektívu zamestnancov Mestského úradu. Ako už bolo spomenuté aktuálna publikácia je štvrtou edíciou oficiálneho mestského kalendára. Mesto v nich postupne prezentovalo cyklické podujatia samosprávy, v roku 2017 tam boli umelecké zábery mesta zachytené objektívmi členov tamojšieho Klubu nezávislých fotografov a lanský kalendár priblížil úspešné premeny Stropkova v uplynulých rokoch.
Do súťaže slovenskej kalendárovej tvorby bolo prihlásených spolu 45 nástenných a stolových  kalendárov od 33 vydavateľov. Ocenené publikácie budú súčasťou putovnej výstavy, ktorá sa v najbližších mesiacoch bude konať v pätnástich slovenských mestách.
-msú-


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka