Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

V nedeľu štartuje Stropkovská dvadsiatka, Desiatka i Detský beh pre mamičkuVytlačiť
 

medaila SP20.jpgPrvá polovica mája sa v Stropkove i v rámci bežeckej komunity na východe Slovenska spája s jedným z najstarších športových podujatí v regióne – Stropkovskou dvadsiatkou. V nedeľu 12. mája odštartuje už jej 39. ročník a spolu s ňou aj 8. ročník kratšieho behu Stropkovská desiatka. Pre najmenších športovcov pripravili organizátori Detský beh pre mamičky, z roka na rok populárnejšie sprievodné podujatie, na ktorom sa v minulom roku zúčastnilo takmer sto malých bežcov.  
Stropkovčania sa v rámci organizácie pretekov snažia pravidelne zaradzovať novinky smerujúce k zatraktívneniu podujatia. Preteky sú známe kvalitným zázemím pre bežcov a celkovo prajnou atmosférou. Každoročným štandardom sa stala aj príjemná regenerácia po pretekoch v krytej plavárni so saunovým svetom nachádzajúcej sa v ZŠ na Konštantínovej neďaleko cieľa. V tomto roku sa chcú viac zamerať aj na spoločenskú zodpovednosť. „Téma ekológie a zodpovedného prístupu k životnému prostrediu je čoraz aktuálnejšia. Dali sme si za cieľ zabezpečiť na všetky občerstvovacie stanice ekologické biologicky rozložiteľné poháre a ďalšie doplnky, vďaka čomu chceme minimalizovať záťaž na životné prostredie,“ uviedol predseda Klubu bežcov Štefan Kmiť. V tomto duchu sa snažili koncipovať aj tohtoročný štartový balíček a nahradiť igelit textilom. „Vlani sa s veľkým úspechom stretli tričká s ľudovým vzorom, ktoré dostali všetci účastníci pretekov. V tomto roku sme sa rozhodli nadviazať na túto myšlienku a štartovací balíček bude tvoriť bavlnená ekotaška, rovnako so znakmi folkloriky. Sériu uzavrieme bežeckými medailami, pri návrhu ktorých sme sa takisto inšpirovali rovnakým motívom. Bonusom pre tých, ktorí štartovali v minulom roku a prídu aj teraz tak bude kompletná séria,“ doplnil s úsmevom Š. Kmiť.
O tom, že Stropkov má bežcom čo ponúknuť svedčí aj narastajúci záujem o jednotlivé behy. Vlani tam v hlavných kategóriách bežalo viac ako 150 vrcholových i rekreačných bežcov, najviac za posledných 30 rokov. Z roka na rok pribúda aj domácich športovcov. Tunajší polmaratón je aj v tomto roku zaradený do seriálu Východoslovenskej Veľkej ceny vytrvalcov a Oblastnej bežeckej ligy Michalovce – Sobrance.
Preteky štartujú v nedeľu 12. mája o 11.00 hod. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP. Certifikovaná polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. Registrácia na preteky je spustená od začiatku marca na adrese www.stropkovska20.sk a potrvá do 9. mája. Po tomto termíne je možné registrovať sa v deň štartu na Námestí SNP.
Začiatok Detského behu pre mamičky na malom okruhu okolo námestia bude nasledovať po odštartovaní hlavných pretekov.

Podujatie sa koná s podporou Prešovského samosprávneho kraja.
-kbs-


 
 

dnes je: 16.7.2019

meniny má: Drahomír

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka