Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
StropkovHľadať
 
 

Zmena na poste riaditeľa mestského podniku SlužbaVytlačiť
 

SLUZBAu.jpgV závere februára skončil vo funkcii riaditeľa stropkovského mestského podniku Služba Michal Šandrik. Odišiel na vlastnú žiadosť a vracia sa do súkromného sektora. Vo funkcii pôsobil od júna 2015. Jeho nástupcom by sa po odobrení mestským  zastupiteľstvom mal  stať doterajší zástupca riaditeľa a vedúci stredísk podniku Dušan Lukáč. Vzhľadom na nezlučiteľnosť funkcií sa k 28. februáru vzdal mandátu poslanca stropkovského zastupiteľstva i postu viceprimátora a až do oficiálneho schválenia poslaneckým zborom je poverený vedením podniku. Budúci riaditeľ je aj aktívnym poslancom Zastupiteľstva PSK. O jeho nástupcovi na poste zástupcu primátora rozhodne Ondrej Brendza v zákonom stanovej lehote 60 dní. 
„Služba bola roky na okraji záujmu vedenia mesta. Od roku 2015 sme sa podniku začali venovať systematickejšie, zaviedli nové pravidlá v jej fungovaní a vďaka celému tímu, na čele s odchádzajúcim riaditeľom Michalom Šandrikom a jeho zástupcom Dušanom Lukáčom, sa nám zo zaznávanej Služby podarilo vytvoriť prosperujúci mestský podnik,“ uviedol O. Brendza. Služba dosiahla v posledných štyroch rokoch viditeľný progres. Oživenie tejto príspevkovej organizácie mesta bolo jednou z priorít primátora Ondreja Brendzu po jeho nástupe do funkcie v roku 2014. Za štyri roky bol vďaka zhode vedenia samosprávy a zastupiteľstva zvýšený transfer pre podnik o vyše 80 percent na minuloročných takmer 975 tis. eur (pre porovnanie - v roku 2014 dostali od mesta necelých 537 tisíc). Vďaka kombinácií prehľadného financovania, využitia mimorozpočtových zdrojov a efektívneho riadenia prešiel podnik modernizáciou strojového a materiálneho vybavenia a vznikol aj priestor na realizáciu viacerých verejnoprospešných projektov, ktoré ocenila aj verejnosť.
Táto príspevková organizácia s vyše päťdesiatkou zamestnancov zabezpečuje v rámci deviatich stredísk údržbu verejnej zelene, miestnych komunikácií a verejného osvetlenia, prevádzkuje zimný a futbalový štadión, zabezpečuje pohrebné služby a správu cintorínov, prevádzkuje skládku odpadu a zberný dvor, vykonáva zber odpadu pre mesto a obce a takisto prevádzkuje verejné toalety. Pre mesto tiež vykonáva stavebné a rekonštrukčné práce.
Tohtoročnými prioritami Služby a nového riaditeľa bude pokračovanie v rekonštrukcii cintorínov, futbalového štadióna a tenisových kurtov, pustiť sa plánujú aj do rekonštrukcie zimného štadióna, novým impulzom bude správa letného kúpaliska, ktoré bude po skončení nájmu opäť prevádzkovať samospráva. V rámci odpadového hospodárstva si stanovili cieľ zvýšiť podiel separácie odpadu v meste a v rámci modernizácie zberu budú pokračovať v budovaní ďalších polopodzemných kontajnerových stojísk na sídliskách.
-msú-


 
 

dnes je: 23.5.2019

meniny má: Želmíra

webygroup
ÚvodÚvodná stránka